Gayrimenkul Fotoğrafçılığı ATÖLYESİ

Emlak ve Gayrimenkul satışı ve kiralamasında en büyük yardımcınız iyi fotoğraftır. Çok yüksek maliyetlere katlanmadan konut ve işyerlerinizin fotoğraflarını kendiniz de çekebilirsiniz..

Sahip olduğunuz mülklerin kolay kiralanması ve satışı için artık internet siteleri ve dijital ilanlar kullanılıyor. İnternet ve dijital imkanlar emlak ve gayrimenkul pazarlamasında çığır açtı. Bununla birlikte dijital platformlar, birçok şeyi kolaylaştırırken seçicilik ve kaliteli içerik konusunda çaba gösterilmez ise hiç bir işe yaramıyor. Gayrimenkul kiralama ve satış ilanları yayınlayan web sitelerinde ve pazar yerlerinde, ilanın görülmesini sağlamak için standart listeleme yetmiyor. İlanı öne çıkarmak ve görünür olmasını sağlamak için yüksek ilan ve reklam bedelleri ödemek gerekiyor. 

sahibinden.comhurriyetemlak.commilliyetemlak.com gibi gayrimenkul satışı ve kiralanması için aracılık yapan siteler; airbnb.com.tr gibi turistik amaçlı ev kiralamasına aracılık yapan siteler, mülkü doğru ifade eden iyi fotoğraflar kullanılmasının listeleme sırasında ilanın şansını artırdığı konusunda üyelerini uyarıyor. Yüksek ilan bedelleri ödemeden farkedilmenin en kolay yolu iyi fotoğraf kullanmaktır. İyi fotoğraf kullanıldığında ilave bedeller ödemeden ilanınız kolayca farkedilir ve hedefe ulaşırsınız. Emlak kiralamak veya satmak istiyorsanız önce doğru fotoğrafa ihtiyacınız var. İyi fotoğraf çekmek için eğitime ihtiyacınız var ve doğru yerdesiniz..


Tam gün, 8 saatlik uygulamalı atölye

Kavramsal Yaklaşım: Gayrimenkul fotoğrafçılığı temelleri, Sistematik Çalışma • Donanımları Tanıma: Tripod, Makine, Objektif • Perspektif: Kavramsal Anlatım, Mekan Algısı, Doğru Görme • Kompozisyon, Uygulama ve Çekim Teknikleri: Fotoğrafik yorumlama, Perspektif Kontrolü, Doğru Fotoğraflama Kadraj, Sadelik, Kural, Disiplin, Gereksizler, Pozlama, Kadraj, Terazi, Zamanlama, Çözümleme, Tekdüzelik, Merkezleme • Işığı tanıma ve değerlendirme: Işık, aydınlık, gölge, kontrast, çevresel objeler, karakteristik yaklaşım • Yayınlama: Fotoğrafın yayın mecrasına hazırlanması