Düğün günü fotoğrafınız için öneriler…

Nasıl fotoğraflar istediğinize karar verin;

Bazı fotoğraflar ölümsüzlük duygusu verirken bazıları aynı etkiyi yaratmaz. Bunun nedeni ufak detaylarda gizlidir. Düğün anılarınızı bir sanat esri haline dönüştürmek için aşağıdaki önerilere bir göz atın. Düğün fotoğraflarında gerçek aile üyelerinin, hiç tanımadığınız veya sizin hayatınızda çok yeri olmayan kişilerden daha arka planda kaldığını görmek sizin için üzücü olacaktır. Bu nedenle fotoğrafçıyı kendiniz veya size yakın birinin yönlendirmesi gerekir.
 
Gelin veya damat ailelerinde boşanmış veya dargın kişilerin bulunması düğün günü huzurunuzu kaçırmamalıdır. Bu durumda düğün fotoğraflarında asık suratlı insanlar görmek istemiyorsanız bu kişilere aynı fotoğraf karesinde yer almak isteyip istemeyeceklerini önceden sormanız incelik olarak karşılanacaktır. Aileye dahil olmayan, davetlilerin bekar kız veya erkek arkadaşlarını da çift olarak aynı fotoğraf karesinde görüntülemek onları mutlu edecektir. Büyükanne veya dede gibi aile büyükleri ile çekilecek fotoğrafları da onların gönlünü almak açısından sakın unutmayın. Aile büyüklerini onurlandırmanız için onları uzun süre fotoğraf kuyruğunda bekletmemeye, önceliği onlara vermeye dikkat etmelisiniz. Küçük çocukların da fotoğraf çekimlerinin, kutlamaların en başında yapılması gerekir. Düğün sırasında oyun oynarken biryerlere saklanabilir ve gözden kaçabilirler. Ayrıca annelerinin özenle giydirdikleri düğün elbiselerini kirletebilirler.
 
Kendinize ait özel fotoğrafların nasıl bir tarzla çekileceği önemlidir. Poz vermekten hoşlanmıyorsanız, fotoğraflarınızı doğal ve müdahelesiz – poz verdirmeden – çekmesini fotoğrafçınızdan özellikle isteyin. Davetli grupları ile çeşitli kombinasyonlarda fotoğralar çekmesini isteyin. Fotoğrafçınızdan, düğünün önemli anlarını çekmesini isteyin ve mutlaka olmasını istediğiniz anların bilgisini verin… Sabitlenmesinin istendiği anlar liste halinde vermeniz onun işini kolaylaştıracaktır. Örneğin düğün pastasının kesimi, damadın gelini öpmesi, çiftin ilk dansı gibi.. 
 
Aile fotoğrafları, gelin ve damadın aileleri, yüzük takılması seremonisi, düğün pastası kesilirken, ilk dans, ilk öpücük, düğün mekanına gelirken.. gibi klasikleşmiş fotoğraflar albümünüzde olmalıdır. Fotoğrafçınız düğün sırasında mekanda dolaşıp komik anları yakalarak düğünün anlamını esprili bir şekilde yaşatabilir. Örneğin annenizin nikah imzaları atılırken ağlaması, babanızın yüzündeki gurur ifadesi gibi… Bu tarz çekimler düğünün ruhunu yansıtması açısından önemlidir. Her konuğu mekan geldiği anda poloroidlerinin çekilmesini isteyebilirsiniz. Düğün sırasında hazırlanacak bir albümde her konuğun birer fotoğrafı ve altına yazdığı birkaç satırlık duygu ve düşünceler ileride unutulmaz bir anı olacaktır. Bu görevi düğündeki on, oniki yaşlarındaki bir çocuğa vererek onu mutlu edebilirsiniz.
 

Detay fotoğraflarını unutmayın. Gelinlik üzerindeki işlemeler gibi unutulmasını istemediğiniz detayların çekilmesini fotoğrafçınızdan özellikle isteyebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir