“15 Aylığına fizan’a gidiyorum..” meselesi ve biz heriflerin salaklığı üzerine..

Meme Kanserine Dikkat Çekmek

“15 aylığına Fizan’a gidiyorum..” meselesi ve Biz heriflerin salaklığı üzerine.. 11 Aralık 2013

Bu gün facebook cenahında bir itirafta bulundum, salaklığım üzerine.. Aslında Mustafa Balbay ve hukuk üzerine bir şeyler yazmayı düşünmüştüm, toparlayabilirsem onu da yazıp yayınlayacağım.. Ama önceliği buna verdim.

Birkaç gündür hamın arkadaşların facebook profillerinde “şu kadar aylığına filan yere gidiyorum” diye güncellemeler görüp merak ediyordum.. Hatta bir tanesi öyle ileriye gitti ki, Miami dönüşü bizim platoya uğraması konusunda randevulaştık felan.. Yani fena tongaya düştüm..

Evel akşam da durum güncellemesi kısmına “Hanımlar arasında yeni akım 15—17 ay arası miami seyahatı galibaa” diye bir mesaj attım.. Kimse atlamadı. Üzerinde durmadım. Taki bu sabah sevgili zevcem facebook’ta beni dürtüp meseleyi anlatana kadar..

Meselenin özü, Göğüs kanserine dikkat çekmek için; “….. Aylığına. ….. Gidiyorum”yazılmasıymış. Benimki de 1 aylığına Meksika’ya gidecekmiş.. Dürtmenin devamı şöyle;

İlham: -“biletleri aldın mı?”

Ben: -”ciddi misin?

İlham: -”Şaka şaka”

Ben: -”Donumu satar alırım walla”

İlham: -”İleride hatırlatırım” minvalinde devam etti.

Ben, Kuzey doğduğundan beri seyahat yapamamış bir gezgin yamağı olarak elbette hemen üzerine atladım, ama şakaymış meğer..

Neyse konuya dönersek; “bu dikkat çekme meselesi” pek bir şifreli olmuş… Biz heriflerin kafası dümdüz çalışıyor hanımlar, nacizane düz bir herif olarak “söyleyeceğinizi bize doğrudan söylemeyi” deneyin, emin olun daha fazla işinize yararız..

Facebook bildirimi üzerine bir sürü yorum geldi hatta karımdan da sitemlerimle ilgili fırça yedim… Bu yazıyı bitirene kadar Facebook durum güncellemesine ne kadar yorum geldiysem sayfanın altına iliştirdim merak etmeyin. Durum güncellemesi aşağıda.. “Ben salağın önde gideni oluyorum..

Kendimi gündemi takip eden biri zannederdim ama değilmişim..
Bu kadınların bilmem kaç aylığına bir yerlere gitme nedenleri “göğüs kanserine dikkat çekmek içinmiş” Sevgili eşim İlham, sağolsun beni aydınlattı da merakımın gark-gurk seslerini nihayet durdurdum. Buradan da açık ettim ama; ben hala-saf bir herif olarak- bu dikkat çekme eyleminin neden açık açık yapılmadığını anlamaya çalışıyorum.. Biz erkekler gerçekten biraz salağız galiba.. Afedersiniz hanımlar :)”


Gelen yorumlar…

Cengiz Turker: daha öncede çantalarını evde nereye koyarlar eylemi vardı.

Mustafa Turgut: Abi hakkaten uzak kalmışım. Birader nasıl arkadaşsınız, hatırlatın böyle şeyleri yahu..

Cengiz Turker: hahaha dün boşunamı yazdım 10 dakka Wc muhabbetini

Mustafa Turgut: ben farketmedim özür.

İlham Uça Turgut: Ben de gitseydim haberin olurdu. Ben yazamadım bir türlü.

Nalan Özgök Dönmez: Ama olmadı simdi. Acik etmek falan. Aciklamali olsaydi kimsenin dikkatini cekmezdi.

Mustafa Turgut: Hanımlar sizin tarafınızdayım.. Dikkati çekmek istemiyormusunuz? Yardımcı olayım didiydim 🙁

M Caglar Erozgen: Fakat çok bildik yerlere gidiyorlardı üstad, malum bizim ilgimizi çekmek için “farklı” yerler lazım. O yüzden farketmemişsinizdir:)

Umit Kuru: Adana ya gidiyorum .. Bir günlüğüne mustafa’cığım

Mustafa Turgut: Tabi biz de meme küçük, biz o yüzden yurtdışına çıkamıyoruz…Bu laf benim değil Ümit’in (Umit Kuru) lafı.

Caglar Erozgen: :))))) Ağabey vallahi kahkaha attım!

Hasene Yılmaz: Estfurullah

Mustafa Turgut: Sitemlerime hanımlardan tepki geldi, yorumlarımdan ikisini sildim.. Eğlenmeye ve “dikkat çekmeye” çalışıyorum, sürç-ü lisan olduysa affola..

Nalan Özgök Dönmez:Teşekkurler Mustafa. Ancak neden ortaya çıkınca, paylaşım yapılmıyor. Paylaşım olmayınca merak eden sayısı sınırlı kalıyor. Önünde sonunda ortaya çıkıyor. Medyada bile konu oluyor. Önemli olan çok kişiye ulasması, paylaşılması ve merak uyandırması.Tabi bu sefer fazla iddialıydı. Çok dikkat çekti. Kardeşim de, hem eşim hem ablam neler oluyor? merakına kapıldı. Sonunda ögrenmiş. Sevgiyle kalın.


Kalem, kelam ve selamla..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × one =