29 Ekim ve Yurdumun İnsanları..

Atatürk ve 29 Ekim

Yarın 29 Ekim 2014.. Aslında dünyadaki en gururlu insanların ülkesinde olarak hissetmem gerekiyor. Ama böyle hissedemiyorum ne yazık ki..

Önceki sabah bir arkadaşımın sosyal medyada paylaştığı bir öğretmen mektubu hala satır satır aklımda. Facebook mektubu şöyle..

Suat Bingöl, 26 Ekim 2014, 22:19.

” Merhaba Ben Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde Tanıktepe köyünde Türkçe öğretmeniyim. Okulumuz her köy okulu gibi maddi imkânsızlıklar içinde ama bu aşılır. Çoğunlukla suyumuz yok bu da aşılır. Elektriğimiz genellikle yok ama biliyoruz ki onu da aşarız. Çünkü öyle öğrencilerimiz var ki bizi bunları unutturuyor. Geçen gün bir öğrencim benden telefonumun bataryasını istedi. Neden diye sorduğumda yeni bir icat üstünde çalıştığını söyledi. Çıkarıp verdim.(Şebekenin olmadığı yerde bataryaya da pek ihtiyaç olmuyor.) Bu ve bunun gibi daha nice örnekler var saymakla bitiremem.

Diyorum ya her zorluğu aşarız ama kitapsızlık zorluğunu aşamıyoruz. Her zaman eksikliğini hissediyoruz. Kendi imkânlarımızı sonuna kadar kullandık. Âmâ bir yerden sonra bizim de gücümüz tükendi. Anladık ki bu yolda birileriyle omuz omuza vermeden bir şeyler olmuyor. Sizden ricamız bize yardımcı olmanız. Çünkü bir öğretmenin halinden yine bir öğretmen anlar dedik ve sizden yardım istiyoruz. Hayal güçlerini ne kadar zorlarsa zorlasınlar köyü çevreleyen dağın dışını hayal edemeyen bu çocuklar için bir kitabın ne demek olduğunu bilen bütün arkadaşlardan yardım bekliyoruz.

İrtibat numaram: 0531 883 14 93

Suat Hoca’dan kitaplarla ilgili gelen bilgi şöyle: Öğrenciler 1.-8.sınıfa gidiyor. Her türlü bu yaşa uygun roman, test kitabı vs lazım. Fazla gelen kitap ziyan edilmeyecek çevre köy okullarına dağıtılacak.

Adres:
Suat Bingöl | PTT
Mno: 401280698, 100128070, Ahmedi Hani mah. Abdurrezzak Aladağ Cad. Menekşe sok No:7 Daire: 9 Doğubayazıt, Ağrı

401280698 100128070 eğer ptt ye ikinci numarayı verirseniz size %50 indirim yaparlar hocam
100128070 bu numara ptt nin yardim kitabi gonderileri icin kullandigi ozel bir koddur.
Gonderirken bu kodu verirseniz gonderi ucretinde indirim oluyor. Bunu pek cok ptt memuru bilmiyormus. Israr etmek ve ogrenerek indirimi uygulamalarini sağlamak gerekiyor.


Cumhuriyet ile yönetilen bir ülkede yaşadığım için coşkulu olmam gerekirken olamıyorum.. Yine de Cumhuriyet hepimize bir nimet olarak lütfedilmiş bir mucizedir diyerek bayramınız kutlu olsun diyorum..

Kalem, kelam ve selamla..


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × 3 =