İki Usta ile Siyah-Beyaz Nü Atölyesi

Nü Atölyesi | Mustafa Turgut, Aramis Kalay

Meslektaşım ve dostum Aramis Kalay ile 21 Aralık 2019 cumartesi günü bir workshop düzenliyoruz.

Aramis ile ilk konuştuğumuzda temeli siyah ve beyaz olan bir konsept düşünmüştük. Siyah fon | Beyaz arkaplan, Low key | High key, Sürekli ışık | Anlık ışık gibi.. En son modelim Sara ile tanışınca konsept yerine oturdu. Sara, annesi Tanzanyalı, babası İtalyan olan çikolata renkli sevimli bir model. Yanına da Beatrice’i ekleyip her ikisinden de atölye için onay alınca atölyeyi duyurmaya karar verdik.

İki setimiz olacak; ilk sette beyaz fon, high key ışık ve beyaz modelimiz Beatrice; ikinci sette, siyah fon, low key ışık ve siyah modelimiz Sara ile.. Belirlediğimiz iki ana konsept dışında atölye gidişatına göre sürpriz ışıklar da deneyebiliriz..

Herkesin rahat ve ferah çalışabilmesi için katılımcı sayısını 12 kişi ile sınırlı tuttuk.  6 kişilik gruplar halinde Aramis ve ben öğleden önce 2,5 saat, öğleden sonra 2,5 saatlik uygulama yaptıracağız. Modellerimiz, Sara ve Beatrice tüm deneyimleriyle kurulacak iki farklı sette, gün boyunca poz vererek çalışmanın odağında bulunacaklar.

6 kişilik iki grup oluşturulacak ilk grup beyaz sette Aramis ile çalışırken; ikinci grup benimle ile çalışacak. Öğleden sonra gruplar set değiştirerek diğer usta ve modelle çalışacaklar. Böylelikle her iki grup katılımcıları iki ustanın da çalışma yöntemini izleme şansı bulacak; hem beyaz set hem de siyah setle çalışacak; her sette her iki modelle de çalışma imkanı bulacaklar. Bekleriz efendim..

Kalem, kelam ve selamla..