Sanal dost’tan uyarı

Sanal Dost | Behiç Ak

Bugünkü yazımdan sonra tanımadığım bir feysbuk dostu benden bir ricada bulunmuş özel mesaj ile.. Bu yazıdan önceki yazdığım kına mevzunda kullandığım fotoğrafla ilgili..

Şöyle yazmış: “Mustafa Bey, paylastıgın resım hıc hos degıl…. kına yakma olayı… lutfen rıca etsem daha makul resım paylasın bu kıca kına yakma ile ılgılı..”
 
Yahu hakketen, hiç tanımadığım, görüşmediğim, ne iş yaptığını, kimin nesi kimin fesi olduğunu bilmediğim bir sürü feysbuk arkadaşım varmış. Bunların tamamı da benden “arkadaşlık” isteminde bulunmuş vatandaşlar zaar, çünkü tanımadığım kişiye ben asılmam..
 
Bu tipten olan kişilere sesleniyorum: Yazımı, çizimi söylemimi beğenmiyorsanız; belli ki beni zaten siz istemişsiniz, siliniz efem defterinizden..
 
Siz istiyorsunuz, diye düşüncemden vazgeçecek değilim.. Aksine daha da fazlasını yazıp çizip söyleyeceğim.. Ayrıca şu kullandığınız cep telefonlarının klavyeleri Türkçe’nin ardışık karakterli harflerini de basabiliyor biliyormusunuz? Veya, Türkçe F klavyeli bir sanal klavye de yükleyebiliyorsunuz telefonunuza..
 

Zaten düşündüklerini kendi dilinde ifade edemeyen bir milletiz, bir de Türkçenin canına okumayın..

Kalem, kelam ve selamla..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 − 6 =