Yapı, Mimari ve Gayrimenkul Fotoğrafçılığı Kitabı

Yapı, Mimari ve Gayrimenkul Fotoğrafçılığı Kitabı, Mustafa Turgut

16 Ekim 2014 | Yapı, Mimari ve Gayrimenkul Fotoğrafçılığı Kitabımı yayınladım.

Özellikle gayrimenkul sektörü çalışanları için hazırlanmış bu kitapta; teknik bilgilerden ziyade, konuya yaklaşım ve kompozisyonla ilgili bilgiler ele alınmıştır. Rahat ve kolay çalışma için gereken ekipman ve destek elemanları seçiminden, nasıl konfigüre edeceğinize kadar ihtiyaç duyulacak tüm malzeme ve püf noktalarını bulabileceksiniz.

Gayrimenkul danışmanlarıyla birlikte; mimarlardan mühendislere, şantiye görevlilerine kadar tüm yapı sektörünün faydalanabileceği 200’den fazla fotoğraf ve grafiklerle desteklenmiş bu kitapta, fotografik becerilerle aranan bir danışman olmanızı sağlayacak ipuçlarını ve püfleri; kadrajlamadan, poz düzeltmelerine; kompozisyondan, rötuşa; müşteri ilişkilerinden, çekim detaylarına; kadar tüm detayları okuyacaksınız.

Bu kitabı neden yazdım?

Bir kaç istisna hariç yapı sektörünün neredeyse tamamı çok kötü fotoğraf kullanıyor. Bu duruma şaşırmıyorum, çünkü eğitimleri yok. Fakat bunu düzeltmek için de bu güne kadar kimse de gayret göstermiyordu. Yüksek katmadeğerli gayrimenkul kiralayan ve satan bir kaç ofisin dışında iyi fotoğraf kullanan emlak ofisine de ratlamadım desem yalan olmaz. Çok uzun zamandır da birileri bu emlakçılara fotoğraf çekmeyi öğretse diye düşünüyordum. İlginç bir şekilde kısmet banaymış..

Sektörde faaliyet gösteren büyük şirketlerden birisi, benden, tüm Türkiye’de faaliyet gösteren ofislerinde çalışan gayrimenkul danışmanları için bir seminer programı hazırlamamızı istedi. Ben de iki gün sürecek yoğun bir program hazırladım.

Seminerin pilotu yapıldı ve çok beğenildi. İlk seminerden sonra katılımcılar konuyla ilgili döküman ihtiyaçlarını dile getirdiler. 3-5 sayfa dahi olsa elde kalacak dökümanın seminer sonrasında katılımcıların takıldıkları yerlerde danışabilecekleri bir kaynak olarak önemli olduğu konusunda haklıydılar. Ben de oturdum başladım. Yüksek bir konsantrasyonla başlamışım belli ki..

3-5 sayfa diye başladım, ama kendimi durduramadım. Yazmaya başlayınca bu kitap ortaya çıktı. Umarım faydalanırsınız..

Nasıl edinebilirsiniz?

Kitabımı genel dağıtıma şimdilik vermedim. Yani kitabevlerinde şimdilik bulamazsınız. Kitabı edinmek isiteyenler şimdilik site üzerinden bana ulaşarak edinebilirler. Satış bedeli 20 TL. Dileyene kargo ile gönderiyorum. Bir kaç güne kadar paypal ve mobil ödeme opsiyonu eklenecek.

Kalem kelam ve selamla..


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four + 10 =