Yenikapı Kadıköy arası, Marmaray ile 8 dakika, istasyondan otobüs durağı 15 dakika..| Puahahaha

Yenikapı Kadıköy arası, Marmaray ile 8 dakika, istasyondan otobüs durağı 15 dakika.. Puahahaha

Bugün Ataköy’den dönerken arkadaşlarım Marmaray’ı kullanmamı önerdiler. Müthiş süratli ve trafiksiz bir yolculukla inanılmaz bir şekilde Kadiköy’e 8-10 dakika gibi bir sürede geldim. Daha önce Üsküdar’dan bir kez yine Yenikapı yapmıştım ama aynı yolla dönmemiştim. Neyse lafı uzatmayayım..

Kadıköy (Ayrılıkçeşme) istasyonunda trenden inince zaten hemen önde bulunan otobüs durağından bir otobüse binip platoya gitmek niyetim.. Trendin inince garip bir şekilde yeraltına indik mecburen.. Çıkacağım merdiveni bulmak için yön tabelalarına baktım doğal olarak. Üç adet çıkış var ve tabelalarda çıkışın nereye gittiği yazmıyor.. Sora sora Bağdat bulunur diye düşündüklerinden olsa gerek; -bu arada Osmanlı Bağdat seferine buradan çıkmış- bu Kazmaray yetkilileri yön tabelalarına çıkışların nereye çıktığını yazmaya gerek duymamışlar. Sağa sola bir kez daha bakındım ben mi atlıyorum diye ama atlamadığımı ve gerçekten yön tabelalarının laf ola beri gele kabilinden konduğunu anladım. Kalabalığa uyarak çıkışların birine yöneldim. O trenden inişte bir kaç adım uzağımda bulunan otobüs durağına ulaşabilmek için bir sürü insanla birlikte 1500 metre yürüdüm.

Elalemin Japonu geliyor yol iz bilmeden yerin dibinden istasyonları milimetrik yerleştiriyor, benim yurdum insanı o istasyona yön tabelası yerleştirmeyi beceremiyor..

  • Sigara içilmez uyarısı tam!
  • Fotoğraf çekilmez uyarısı tam!
  • Sarı çizgi geçilmez uyarısı da tam!
Marmaray yönlendirme tabelaları
Marmaray yönlendirme tabelaları

Gerisine ne gerek var canım diye düşündüler herhal… E pes vallahi.. O sinirle bahsettiğim tabelaların fotoğraflarını çekmek üzere geri indim.

Birini çektim ki hemen biri başımda belirdi “fotoğraf çekmek yasak” diye.. Kafamı çevirdim, şöyle aşağıdan yukarısına doğru bir baktım; belli ki istasyon “yetkililerinden” kelli felli bir abi.. Herife öyle bir tosladım ki, neye uğradığını şaşırdı.. Bana iliştiğine ilişeceğine pişman oldu. Japon’dan girip Türk’ten çıktım, grafikerinde müdürüne hepsine saydırmaya başladım. Etrafa bir baktım millet durmuş bizi seyrediyor. Herife “düzeltin bu tabelaları” deyip geri çıktım.

Yüreğim toftadı..

Kalem, kelam ve selamla..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 + 4 =